"Dievs, Daba, Darbs" - Skola2019

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

"Dievs, Daba, Darbs"

Projekti > Latvijas skolas soma
,,Skolas  somas” pasākumu grozā 5.a, 7.a un 8.c klases skolēniem bija arī iespēja noskatīties Valmieras teātrī iestudēto Annas Brigaderes triloģiju ,,Dievs. Daba. Darbs”.
Vairāku skolas klašu skolēni un skolotāji devās uz Liepājas teātri, kur valmierieši izrādīja šo latviešu literatūras klasikas darbu. Sākotnēji varējām bažīties, vai Annas Brigaderes teksts mūsdienu bērniem būs uztverams, tomēr, izrādei beidzoties, katrs bija paņēmis kaut ko sev aktuālu. Un tādas Anneles- vērotājas, sevi  izteikt gribošas, vecāku mīlestības alkstošas, bailīgas un drosmīgas- taču ir arī šodienā.
Valmierieši bija radījuši savdabīgu izrādi, stilizētā dramatizējuma  valoda ļāva izprast, kādam arī neizprast, bet lika padomāt noteikti par būtiskām dzīves vērtībām- darba prasmi, saticības nepieciešamību, dabas svarīgumu mūsu dzīvē.
Teātra apmeklējums ļāva arī skolēniem izteikt savas domas jau tālākajā mācību procesā.
Savā domrakstā 7.a klases skolniece Anija Siksna raksta:
,,Šo grāmatu es neesmu lasījusi, tādēļ darba teātra uzvedums mani ļoti ieinteresēja.
Nedaudz neierasti, ka izrādē spēlēja vien pieci aktieri, kuri uz skatuves atradās visu izrādes laiku. Neierasti arī tas, ka izrādē netika izmantoti  skaņu efekti un dekorācijas. Vienīgais atribūts bija milzīgs palags, kurš izrādes laikā kļuva gan par maizi, gan segu, apģērbu, sūnām, jūru un debesīm…
Izrāde bija jauka un tajā viss grozījās ap nosaukumā ietvertajām vērtībām- Dievs, Daba, Darbs. Neskatoties uz to , vietām izrāde tomēr bija diezgan garlaicīga, bieži nevarēja saprast, kas notiek un kurā momentā ir nomainījusies vide. Izrādes spilgtākais notikums noteikti bija, kad stāsta galvenā varone Annele nonāk pie jūras. Brīdis bija maģisks. Skatītāju acis iemirdzējās.
Aktierspēle izrādē bija ideāla.
Pēc izrādes noskatīšanās man radās interese izlasīt grāmatu, pēc kuras šī izrāde tika veidota, lai salīdzinātu..”
Bet Kristīne Kleina arī no 7.a klases apgalvo, ka ,, izrāde bija tāda nopietna”. Lai gan Kristīnei izrāde patika daļēji, tomēr viņa pēcsajūtās saka:
,,Paldies skolotājai, ka mūs aizveda uz izrādi ,jo gan jau citi bērni domu saprata labāk un viņiem patika.”
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē