Skolas somā - “Meža sargi” - Skola2021

Pāriet uz saturu

Skolas somā - “Meža sargi”

Par skolu > Aktualitāšu arhīvs > Oktobris
5.a klase programmas   “Latvijas skolas soma”  ietvaros  klases stundā skatījās  animācijas filmu  “Meža sargi”.  Šī  interesantā un pamācošā  filma stāsta par mežsargu, kurš pēc pastaigas mežā atrod kaudzi atkritumu, kurus uz mežu savedis nejaukais pilsētnieks.
           Pēc filmas noskatīšanās notika diskusija. Galvenās atziņas, kuras skolēni guva, noskatoties filmiņu: negružo tur, kur kādam ir mājvieta; mēslot mežā ir slikti, tas ietekmē ne tikai cilvēkus, bet arī dzīvniekus, kuri tur dzīvo; jāsaudzē vide, cilvēki un dzīvnieki sev apkārt. Ja gribam, lai apkārtne ir tīra un sakopta, jāsāk domāt pašiem par savu rīcību.  
           Filmiņai ir laimīgas beigas. Lielais gružotājs saņem mācību un pats ir spiests sakopt apkārtni. Tas liek aizdomāties un saprast, ka jebkurai sliktai darbībai ir negatīvas sekas, par kurām ir jāatbild un jāsaņem mācība. Filmiņa liek domāt par cilvēku bezrūpīgo attieksmi pret apkārtējo dabu .Tā rosina domāt par iespējamajiem variantiem, kā izvairīties no šādiem gadījumiem, iesaistīties, palīdzēt.
Atgriezties pie satura