Skolas somā - Skola2021

Pāriet uz saturu

Skolas somā

Par skolu > Aktualitāšu arhīvs > Februāris
Dzīvesstāsts ”No Veidenbauma neaizbēgsi”
Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu skolas 8.-12. klases skolēniem februāra beigās bija iespēja tiešsaites uzvedumā, piedaloties mūziķim Ralfam Eilandam,Liepājas teātra aktierim Gatim Malikam  un citiem mūziķiem no “Liepaja Music Orchestra”,iepazīties ar vienu no latviešu dzejniekiem-dumpinieku un romantiķi- Eduardu Veidenbaumu, viņa pretrunu pilno un traģisko personību, kura dzejoļi atzinību guvuši tikai pēc autora nāves. Uzvedumā “Liepaja Music Orchestra”mūziķi ne tikai muzicēja, bet arī aktieriski iejūtās dažādos tēlos humoristiskās mēmā kino scēnās, bet visvairāk uzdevumu bija Ralfam Eilandam, kurš lasīja dzeju, atveidoja pašu Veidenbaumu, kā arī dziedāja.
Dažas no 12.a klases jauniešu pārdomām pēc izrādes noskatīšanās: “’Man šī  izrāde šķita diezgan neparasta, bet jāatzīst, ka mūzikas salikums kopā ar dzeju man šķita ļoti labs risinājums.”(Miks)
“E.Veidenbaums nepārprotami bija dziļš cilvēks un, neskatoties uz sarežģītajiem dzīves apstākļiem,neatlaidīgs cīnītājs-sava ceļa lauzējs.”(Katrīna)
“Veidenbauma dzeja iedvesmo, tā staro pozitīvu enerģiju.”(Kate)
Atgriezties pie satura