Vēlēšanu pilsēta - Skola2023

Pāriet uz saturu

Vēlēšanu pilsēta

Par mums > Aktualitāšu arhīvs > Oktobris
20.oktobrī grupa 10.klases skolēnu piedalījās spēlē "Vēlēšanu pilsēta".
“Vēlēšanu pilsēta” ir izklaidējošs un izglītojošs rīks, kas ļauj labāk iepazīt vietēja līmeņa demokrātisko procesu pamatprincipus. To spēlējot, spēlētāji  iejūtas domes deputātu lomās, kas pārstāv izdomātas partijas. Spēles dalībniekiem uz vienu sasaukumu ir pieejami ierobežoti resursi, un viņiem ir jāvienojas, kā tos izmantot. Lai sasniegtu savus politiskos mērķus un vienlaikus aizstāvētu sabiedrības intereses, spēlētājiem ne tikai jāprot debatēt ar sāncenšiem, bet arī jāpārvērtē pašu izvirzītās prioritātes, tādējādi iesaistoties plašākos demokrātijas procesos.
Dažu skolēnu viedoklis par šo pasākumu.
Linda. Man patika diskusijas, kuras izvērsās. Bija interesanti uzklausīt, manu vienaudžu domas, saprast, ko viņi liek kā prioritāti pilsētā. Bija noderīgi uzzināt, kā strādā valdība, tiek sadalīts budžets visām sfērām.
Glorija. Pasākums bija ļoti interesants un iepriekš nepiedzīvots. Mums bija jāiejūtas politiķu lomās. Bijām atbildīgi par budžetu un pilsētas attīstību.  Spēles laikā bija iespēja saliedēties ar klasesbiedriem, kā arī iegūt priekšstatu par pilsētas attīstības jomu un balsošanām. Spēles beigās sapratu, ka no manis nekāds labs politiķis nesanāks. Tas bija ļoti neierasts pasākums, ko es ieteiktu arī citiem, jo bija ļoti jautri diskutēt, domāt un risināt dažādas sabiedrības problēmas. Noteikti atkārtotu šo pasākumu.
Megija M. Mēs izveidojām savas partijas, piedalījāmies debatēs. Izveidojām savu “Pilsētu” un izvirzījām savas prioritātes. Katrai partijai jācenšas izdarīt tā, lai viņu prioritātei ir visvairāk naudas resursi. Mēs bijām 5 partijas, katrai partijai dotas 4 problēmas, kā 4 gadi, kuras jārisina ar naudas resursiem, runājot, argumentējot un izsakot savu viedokli. Man ļoti patika, jo tuvāk iepazinu savus klasesbiedrus, spējām iepazīt viens otru tuvāk, uzzinājām citu viedokli. Šis pasākums lika padomāt un saprast, cik ļoti valsts situācija ir svarīga, ja uz to paskatās savādāk.
Atgriezties pie satura